משכנתא למסורבי בנקים


משכנתא למסורבים היא משכנתא שמבקשים אותה לאחר שקיבלו סירוב מהבנק. זה יכול לקרות ממגוון סיבות, ולאו דווקא בגלל בעיות פיננסיות. כל אחד יכול להתמודד עם סירוב למשכנתא, כולל זוג צעיר שרוכש דירה ראשונה, משקיע, משפר דיור או איחוד הלוואות.

חתימה על הסכם רכישה טרם קבלת אישור עקרוני למשכנתא יכול להוביל לביטול העסקה או לתשלום קנסות כבדים על הפרת חוזה.

הבנקים מבצעים בדיקת רקע פיננסית של הלקוח הפוטנציאלי. אם דירוג האשראי של הלקוח נמוך, הבנק עשוי לסרב למשכנתא. יתכנו מקרים בהם הבקשה לא מתאימה ליכולת של המבקש או לדרישות הבנק. במקרים אלה, ניתן לשנות את סוג הבקשה או לחפש בנק אחר.

סיבה נוספת לסירוב יכולה להיות עבר בעייתי שלא מאפשר לקחת משכנתא. הבנק מבצע בדיקה של נתוני האשראי של המבקש כדי להבין את היכולת שלו להחזיר את המשכנתא. יתכנו מקרים בהם הבנק מגביל את חשבון הבנק לאחר שחזרו ללקוח 10 צ’קים מסיבת ‘אין כיסוי’, מה שמקשה מאוד על קבלת משכנתא.

הרגולציה בישראל לא מאפשרת לבנקים לאשר משכנתא ששיעור ההחזר שלה מתוך ההכנסה עולה על 50%. מרבית הבנקים מחמירים ולא מאפשרים משכנתא עם החזר גבוה מ-37% מההכנסה.

בנוסף, על פי הוראה מופרשת של בנק ישראל, ניתן לחזות את החזר המשכנתא האפשרי באמצעות הכנסות מדווחות בלבד. אם יש בחשבון הכנסות חד-פעמיות ולא יציבות, או הכנסות שאין עליהן אסמכתא, הבנק לא יכול להתייחס אליהן בתור בסיס להחזר חודשי של משכנתא בעתיד.

עוד היבט שיכול להוביל לסירוב הוא בעיות ברישום הדירה, או ‘בטוחה לא מאושרת’. למשל, אם רישום הדירה אינו תקין ברשות מקרקעי ישראל ובלשכת רישום המקרקעין, אם ישנן חריגות בנייה, דירה מחולקת, שעבוד\עיקול של הנכס, בנייה ללא היתר, הערכת שמאי מקרקעין נמוכה מהמחיר הנמצא בשטר מכר, שימוש חורג בנכס, ועוד.

אנחנו במאני-קונקט בשל הידע והקשרים עם הגופים הפיננסיים יודעים כיצד לנהל תהליכים מורכבים עבורך לקוחותינו.

לבדיקת זכותך, התקשר עכשיו! 9079*

זקוקים לייעוץ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    פרסום ושיווק דיגיטלי